111 powodów, dla których kocham Górny Śląsk

Zarząd Towarzystwa „Pro Loquela Silesiana” z dużą sympatią wita nową inicjatywę o nazwie „111 powodów, dla których kochasz swoją Małą Ojczyznę – Górny Śląsk”, podjętą  niedawno przez Niemiecką Wspólnotę Pojednanie i Przyszłość z Katowic.

Na falach swojej cotygodniowej audycji w Radiu Katowice, na swojej stronie internetowej a także na specjalnej stronie na Facebooku ogłoszony został apel do wszystkich mieszkańców Górnego Śląska o nadsyłanie swoich relacji, przedstawiających powody, dla których dana osoba kocha to „miejsce na ziemi”, w którym żyje, pracuje, mieszka. Nadesłane relacje opublikowane zostaną w 2017 roku w zbiorczym opracowaniu. Uzupełnione ono zostanie o naukową analizę socjologiczną, której celem będzie wydobycie najważniejszych cech, elementów i wydarzeń z naszej historii i kultury, a także doświadczeń i przekazów rodzinnych – słowem wszystkich osobistych powodów miłości do na naszej ziemi.

Popieramy zatem apel organizatorów o nadsyłanie swoich osobistych relacji. Napiszcie krótki tekst (pół strony formatu A4) i podajcie w nim powody, dla których jest Wam bliskie Wasze miejsce na Ziemi. Każda wypowiedź i każdy argument są dla nas jednakowo ważne. Apelujemy nie tylko do osób z pierwszych stron gazet ale do wszystkich, którzy kochają Górny Śląsk.

Szczegóły projektu opisane są tutaj oraz tutaj.

Relacje można nadsyłać mailem lub pocztą na adres organizatora lub do nas, na adres zarzad@silesiana.org.

Janusz Muzyczyszyn

Leave Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook